Сьогодні: понеділок, 23 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Чи виникають проблеми в ході проведення перевірок органами державного контролю?
Проголосувало: 47 Чи задовольняє Вас діюча система ліцензування?  » Чи підтримуєте Ви спрощену систему оподаткування?  » Кількість перевірок суб'єктів підприємництва контролюючими органами  » Як Ви оцінюєте роботу місцевих органів влади, спрямовану на розвиток підприємництва?  » Умови ведення Вашого бізнесу  »
Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Міловська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Пенсійне забезпечення

18.08.2017

Акція «За чисте довкілля»

     В Міловському районі 18.08.2017 р. проведена акція «За чисте довкілля», під час якої відбулося  прибирання  вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій. Всі ми хочемо жити в місці, де ошатні будинки, чисті й затишні вулиці, доглянуті пам’ятники, квітучі сади, впорядковані зелені зони. З цією метою Працівники Міловського відділення Біловодського об’єднаного Пенсійного фонду України Луганської області взяли участь у  суботнику, та прибирали листя, гілки та сміття на 50²м у парку на прилеглій території.
 
 
 
18.07.2017
Виїзний прийом
 
    Заступник начальника Біловодського об’єднаного управління Луганської  області Тетяна  Плясуля провела виїзний прийом громадян села Морозівка.
Були дані відповіді на запитання щодо порядку призначення різних видів пенсій та переліку документів, необхідних для їх призначення. Розповіла про можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в разі відсутності необхідного стажу для призначення пенсії. Також повідомила про відкриття віддаленого робочого місця на території Морозівської сільської ради.
  Рекомендувала заздалегідь звертатися до фахівців управління Фонду з метою проведення попередньої перевірки документів, необхідних для призначення пенсії. Нагадала про можливість отримання інформації з пенсійних питань за допомогою  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
 
 
 
18.07.2017
Участь  заступника начальника Біловодського обєднаного управління Луганської  області в нараді Міловської райдержадміністрації
17.07.2017 року  заступник начальника управління Тетяна Плясуля взяла участь в нараді Міловської  РДА та розповіла про стан пенсійного  забезпечення   населення Міловського району Луганської області за перше півріччя 2017 року, про- реформування пенсійної системи в Україні, перспективні напрямки роботи у пенсійному забезпеченні, додержання трудових прав найманих працівників, дотримання легальної зайнятості, роз’яснила негативні наслідки отримання тіньової зарплати. Також  було обговорено питання щодо надання послуг органами Фонду до місць проживання громадян, а саме - створення робочого місця  на базі Морозівської сільської ради  та впровадження нових форм обслуговування громадян.
  На всі поставлені  запитання було надано  вичерпні відповіді. Окрім того,  про можливості отримання консультацій з пенсійних питань за допомогою   Веб-порталу Пенсійного фондуУкраїни
 
 
 
 
 

07.07.2017

Зустріч з підприємцями 2

06 липня 2017 року Білоус Марина головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Біловодського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області,  розповіла про підвищення мінімального розміру заробітної плати з 01.01.2017 року 3200 грн. та звернула увагу на те, що у 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн., а для фізичних осіб підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця. Розповіла про переваги сплати єдиного внеску у розмірі мінімального страхового стажу. Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі 704 грн. позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням. На запитання суб’єктів надані змістові відповіді, а також роздані власноруч розроблені та виготовлені тематичні інформаційні буклети.

 

 

 

06.07.2017
Зустріч з підприємцями
 
05 липня 2017 року  заступник начальника Біловодського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області Тетяна Плясуля провела зустріч з підприємцями та повідомила про основні проблеми реформування пенсійної системи, як вплине наявність або відсутність потрібного страхового стажу на призначення різних видів пенсій; важливість офіційного працевлаштування та можливість добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а також про переваги сплати єдиного внеску у розмірі мінімального страхового внеску. Слухачів  було проінформовано про можливості веб-порталу  Пенсійного фонду України, про можливість  отримання індивідуальних відомостей про застраховану особу, а також запропоновано звернутися з заявою до Пенсійного фонду для реєстрації на Веб-порталі. На запитання були надані змістовні відповіді та роздані тематичні інформаційні буклети.
 
 
 
14.06.2017
Трудовий та страховий стаж
 
Спробуємо роз'яснити різницю між поняттями трудовий та страховий стаж.
  Трудовий стаж - це періоди офіційної роботи, які підтверджуються записами в трудовій книжці.
  Страховий стаж - це той період, за який ви, або хтось замість вас, наприклад ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили - є стаж, не сплатили - стажу немає.
 А тепер запам'ятайте! З 1 січня 2004 року для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж!
  Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб - сплачувати страхові внески.
  Тобто, починаючи з 1 січня 2004 року, трудова книжка не є підтвердженням страхового стажу. Ваш роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а страховий стаж не іде і цей період вже не буде враховуватись при нарахуванні пенсії.
Як же перевірити, чи нараховується вам страховий стаж?
  Дуже просто! Всі дані про страховий стаж, починаючи з липня 2000 року, містяться в системі персоніфікованого обліку. Ви можете отримати ці данні трьома способами:
  Перший спосіб. Прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо маєте при собі ці два документи, фахівці за декілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви зможете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу вам зараховано за той чи інший місяць. Якщо у потрібних графах нулі, це тривожний сигнал. Роботодавець щось робить не так.
  Другий спосіб. Якщо ви маєте вдома комп'ютер. Можна зареєструватись на електронному порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua і кожного місяця, не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж.
Що входить до страхового стажу?
  До страхового стажу входять наступні періоди:
 • трудовий стаж до 1 січня 2004 року;
 • періоди навчання у вищому/середньо-спеціальному навчальному закладі, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі з денною формою навчання до 1 січня 2004 року;
 • з 1 січня 2004 року періоди офіційної роботи, але за умови обов'язкової сплати вами або вашим роботодавцем страхових внесків;
 • період військової строкової служби;
 • період перебування на фронті чи участь у бойових діях;
 • періоди догляду за дитиною до 3-х років;
 • періоди догляду за інвалідом I групи, за дитиною-інвалідом до 16-ти років;
 • перебування на обліку в центрі зайнятості;
Страховий стаж можна купити.
  Щоб офіційно придбати страховий стаж, потрібно прийти до фіскальної служби і заявити, що хочете укласти договір про добровільну сплату страхового внеску.
  Розмір внеску буде складати 22%  від мінімальної заробітної плати, яка на сьогоднішній день складає 3200 грн, тобто  704 гривні. Сплачувати потрібно кожного місяця не пізніше 20 числа.
  «Купувати» страховий стаж можуть майже всі:
 • студенти, яким після 1 січня 2004 року навчання не зараховується до страхового стажу, але які не хочуть втрачати ці роки;
 • безробітні, які і не працюють, і не перебувають на обліку у Центрі зайнятості;
 • люди, які працюють неофіційно і отримують зарплату в конвертах;
 • заробітчани.
  Але якщо Ви офіційно працевлаштовані, Ви не зможете самостійно платити страхові внески. Це повинен робити Ваш роботодавець!
 
 
 
09.06.2017
Запитання-відповіді
 
Запитання  № 1: Я вийшла на пенсію в 2015 році в 57 років. Пенсію мені призначено за наявності страхового стажу 16 років 10 місяців. Із 01.05.2017-го розмір моєї пенсії не змінився. Чи мала я право на перерахунок?
  Пенсія за віком призначається відповідно до статей 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон), її розмір залежить від тривалості страхового стажу, обчисленого згідно зі статтями 24 і 25 Закону, і заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статей 40 і 41 Закону.
  При цьому мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності в жінки страхового стажу тривалістю 30  років. Якщо страховий стаж становить менше  як 30 років, то пенсія за віком призначається в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. Розмір пенсії, визначеної таким чином, не може бути меншим за 949 грн.
  Нормативно - правовими актами передбачено встановлення до пенсії надбавок, підвищень, доплат, пенсій за особливі заслуги та інших виплат, на які особа має право залежно від наявного в неї статусу. Розмір таких виплат визначається виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо розмір пенсії чи встановлені до неї виплати (надбавки, підвищення) розраховано виходячи з прожиткового мінімуму, то в разі зміни прожиткового мінімуму проводиться їх перерахунок.
  Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку в кожного пенсіонера індивідуальний.
  Якщо до складу Вашої пенсійної виплати не входять складові, розмір яких визначається виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то розмір пенсії в разі зростання прожиткового мінімуму не змінюється.
Запитання № 2: Я учасник бойових дій. Доплата за це до пенсії  -25% прожиткового мінімуму. З травня 2017 року такий мінімум збільшили, збільшилась і доплата на 16,25 грн. Але пенсія не зросла. В Пенсійному фонді мені пояснили, що це пов'язано з індексацією. Чи вірно це?
  Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються у розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб,які втратили працездатність. З 01.05.2017 прожитковий мінімум, встановлений для осіб, які втратили працездатність, збільшено     з 1247 грн. до 1312 грн.
  У зв'язку з цим розмір підвищення учасникам бойових дій  з 01.05.2017 зріс з 311,75 грн. (1247 грн. х 25%) до 328,00 грн. (1312 грн. х 25%).
  Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, які вони одержали в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії (з урахуванням доплат, надбавок, підвищень тощо, в тому числі підвищення учасникам бойових дій), та незалежно від закону, згідно з яким призначена пенсія.
  Пенсія, у тому числі з 01.05.2017, перераховують із дотриманням вимог Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (зі змінами).
  Згідно з пунктом 5 Порядку,  якщо розмір підвищення пенсії (з урахуванням підвищення учасникам бойових дій) не перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення пенсії, суму індексації розраховують як різницю між сумою індексації і розміром підвищення пенсії. Тому у випадках, коли сума індексації більша за розмір підвищення пенсії внаслідок її перерахунку, загальний розмір пенсійної виплати не збільшується.
Запитання № 3: Жінка отримує пенсію за віком з 2013 року . Пенсію  призначено  достроково на 18 місяців. Страховий стаж - 39 років 2 місяці 24 дні. Не працює з 01.10.2013. В зв'язку з достроковим виходом   її пенсію зменшено на 9 % (на 0,5%  - за кожний повний  чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію). Який порядок перерахунку пенсії ?
  Розмір пенсії заявниці станом на травень  2017 року становив -1267,06 грн., а саме: 892,96 грн. (розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням Вашого стажу та заробітку згідно зі статтею 27 Закону) + 419,04 грн. (доплата до мінімального розміру пенсії (до 1312,00 грн.) + 80,37 грн. (доплата за понаднормовий стаж (9 років))  - 108,93 грн. (зменшення на 9 відсотків  за достроковий вихід на пенсію).
  Розмір пенсії пенсіонерки пенсії з 01.05 2017 року перераховано і  становить 1207,91 грн., а саме: 892,96 грн. (розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням Вашого стажу та заробітку згідно зі статтею 27 Закону) + 419,04 грн. (доплата до мінімального розміру пенсії (до 1312,00 грн.) + 80,37 грн.  (доплата за понаднормовий стаж (9 років) – 125.31 грн. (зменшення на 9 %  за достроковий вихід на пенсію).
  Після перерахунку розмір пенсії збільшився на 59,15 грн.
 
 
 
06.06.2017
Крок до нової системи обслуговування
 
Однією з найважливіших сфер діяльності органів Пенсійного фонду є робота з людьми. Враховуючи масштабну комп’ютеризацію та те, що все більше громадян  мають доступ до сучасних каналів зв'язку,  продовжується удосконалення процесу обслуговування.
Сьогодні саме інформаційні системи та новітні технології є основним засобом підвищення ефективності, якості та розширення складу послуг, що надаються населенню.
Настав час відійти від діючої системи обслуговування, якій притаманне оформлення пенсійних документів лише в управлінні за місцем реєстрації громадян, мінімальна автоматизація процесів обслуговування, величезний документообіг і значний час на обробку документації.
Саме тому одним із найважливіших завдань Фонду є створення центральної бази даних пенсіонерів і впровадження єдиної електронної системи призначення й виплати пенсій Для наших пенсіонерів це означатиме насамперед скорочення терміну призначення пенсії з 10 днів до 10-15 хвилин.
Єдина центральна база дозволить людині звертатися з питання призначення пенсії в будь-яке відділення Фонду незалежно від місця реєстрації або проживання. Окрім того, згодом пункти прийому документів для оформлення пенсії будуть розташовані і у відділеннях Укрпошти, і в  банківських установах.
Нова система розширить і можливості дистанційного обслуговування громадян. Одержавши електронний  цифровий підпис, через персональний кабінет на веб-порталі людина отримає доступ до своєї електронної справи, зможе подати заяву на перерахунок пенсії, не виходячи з дому, контролювати вчасність виплат.
Сьогодні для оформлення пенсії громадянин надає спеціалісту велику кількість документів, заповнює заяву на призначення пенсії та анкету на видачу посвідчення (щоразу вносячи в бланки одну й ту саму інформацію).  Потім спеціаліст звіряє інформацію внесену до заяви з наданими документами, а також  всі надані копії документів для призначення пенсії з оригіналами, завіряє їх. Після цього документи підшиваються в окрему паперову пенсійну справу, яка зберігається не менше 75 років.
Такий сценарій роботи забирає багато часу, грошей та енергії. Тому Пенсійний фонд вирішив відмовитися від паперового документообігу при формуванні пенсійної справи.  Вже невдовзі на підставі автоматично сформованої заяви та сканованих оригіналів документів  буде формуватися  електронна пенсійна справа. Ніяких копій документів надавати не потрібно. За рахунок автоматично сформованої заяви не витрачатиметься час на заповнення анкети для виготовлення пенсійного посвідчення. Нарахування пенсій  також буде здійснюватись  в автоматичному режимі — система сама визначатиме найбільш доцільний варіант розрахунку.
Безумовною перевагою електронного зберігання документів є швидкий пошук  необхідної інформації, у тому числі по заданих критеріях.
Єдина електронна система призначення та виплати пенсій  унеможливить випадки подвійного призначення, скоротить час обслуговування та документообігу, забезпечить їх якість та дозволить контролювати процес на всіх етапах від призначення до виплати. Важливим, в контексті покращання обслуговування, є  електронне інформування громадян через засоби мобільного зв’язку, електронну пошту.
Основним принципом роботи в новій удосконаленій системі обслуговування громадян є єдині стандарти обслуговування, які передбачають забезпечення стандартної якості обслуговування в усіх органах Фонду, стандартних вимог до кожного спеціаліста.
Для створення єдиного формату обслуговування в установах Фонду по всій країні, оптимізації роботи Пенсійним фондом України розроблено Положення про порядок обслуговування громадян. У цьому документі чітко прописано базові принципи роботи з громадянами, чіткий перелік дій фахівця Фонду в разі звернення  громадянина в управління, рекомендації щодо спілкування з відвідувачами, професійної етики.
Визначення  чіткої схеми дій спеціаліста підрозділу з обслуговування громадян,  затвердження вимог навіть до його зовнішнього вигляду й поведінки  надають  можливість зробити весь процес  прозорим й контрольованим.
Головним принципом обслуговування громадян є відсутність  будь-якого поділу за зонами, дільницями, поштовими відділеннями. Це означає, що пенсіонер  чи майбутній пенсіонер, який прийшов на прийом, не повинен шукати інспектора за адресою чи якимось іншими ознаками, а звертається до будь-якого спеціаліста, який має вирішити всі  питання, з якими  людина звернулася. Подальша обробка документів здійснюється спеціалістами, які безпосередньо не контактують з громадянами.
Адже наша мета — лише якісне обслуговування і всі новації обов'язково запрацюють на благо громадян і держави.
 
 
31.05.2017
Запитання –відповіді
ЩОДО ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ДЕРЖАВНОМУ СЛУЖБОВЦЮ
 
Я отримую пенсію, призначену до 2011 року відповідно до Закону України “Про державну службу”. Чи маю я право на перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням окладів державних службовців?
Законом України “Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-VIII (далі – Закон № 889), який набрав чинності з 01.05.2016, не передбачено проведення перерахунків пенсій, призначених згідно із чинним законодавством.
Крім того, статтею 90 Закону № 889 визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
 Перерахунок раніше призначених пенсій державним службовцям було передбачено статтею 37-1 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ “Про державну службу” (далі - Закон № 3723), яка втратила чинність на підставі Закону № 889.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, яка діє з 01.05.2016 року, також не передбачено механізму перерахунку пенсій державним службовцям, яким пенсії призначено відповідно до Закону № 3723.
Відтак, підстав для проведення перерахунку раніше призначених пенсій державним службовцям немає.
 
 
 
31.05.2017
Легалізація заробітної плати — пріоритетне завдання Пенсійного Фонду України
 
На сьогодні тіньова економіка, а, відповідно, і заробітна плата, стала звичним для більшості населення явищем. Люди щодня стикаються з тіньовою діяльністю, і вона не викликає ніякого осуду суспільства.
Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності та пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. І головне – через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання пенсії за віком, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.
Станом на 1 квітня 2017 року по Міловському району Луганської області 103 працівника отримують заробітну плату менше 3200 грн.  27 роботодавців нараховують та виплачують заробітну плату на рівні або менше мінімальної.
Спеціалісти управління проводять низку інформаційних заходів щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства. Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок та мати впевненість на одержання справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не коли людина вже досягла пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.
На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. Тоді, при виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.
Крім того, впроваджено інформування застрахованих осіб через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Перш за все, самі громадяни мають бути зацікавлені в тому, щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. Отже, отримуючи заробітну плату в «конвертах». людина залишається соціально незахищеною у майбутньому.
 
 
28.04.2017
«Чисте довкілля»
Працівники Міловського відділу Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  Луганської області прийняли участь в акції «Чисте довкілля» з метою благоустрою прилеглої до управління території та підтримки належного порядку. 
Спеціалісти Фонду очистили від сміття зелену зону,  ретельно займались побілкою бордюрів, пропололи клумби та висадили квіти перед будівлею управління.
 Всі учасники працювали дуже добре. Результатом їх спільних зусиль стала чиста, причепурена територія. Керівництво управління Фонду провело виховну бесіду про екологію довкілля.
 
 
 
28.04.2017
«Луганщина у нас одна»
У приміщенні Міловського відділення Біловодського об’єднаного управління в рамках проекту «Луганщина у нас одна» розміщено малюнки дітей Луганщини. Діти відобразили свої сокровенні бажання: миру, голубого неба, зеленої трави, «Мама,  тато і Я- счастлива сім’я», «Голуб миру», «Наша Батьківщина – єдина Україна».
 
Громадяни, які звернулися  до управління, отримують приємний бонус – дитячий малюнок, що добавляє душевного тепла. Цє дуже зворушливо діє як на працівників управління, так і на його відвідувачів.
Наприкінці квітня серед маленьких творців  було  визначено переможців конкурсу дитячого малюнка «Луганщина у нас одна».Діти були нагородженні  гамотами,подяками,і маленькими подарунками